Projekt Banku, Galerii Handlowej, Apartementów z cz. Konferencyjną w Limanowej

Faza : Projekt Koncepcyjny
Pow. użytkowa Banku – 4 000m2
Pow. użytkowa Galerii, lokale handlowe bez części komunikacyjnej- 3 200m2
Pow. użytkowa apartamentów – 1 500m2
Miejsca postojowe w garażu podziemnym - 308mp
Opis Idei
W procesie projektowania za początkowe założenie przyjeliśmy wykonanie budynku bezpiecznego. Klienci banku chcą czuć się pewni że ich pieniądze lokowane są w miejscu godnym zaufania. Wrażenie to uzyskaliśmy przez wprowadzenie granitu – materiału silnego oraz zrównoważenie go miękką formą z użyciem materiału przypominającego złoto .
Z jednej strony zasadniczy podział budynku na 4 podpory mające kontynuacje w pierzei miasta, z drugiej strony forma zapraszająca- oraz wyjątkowa. Zdecydowaliśmy się na użycie złota ponieważ w pojęciu wielu z nas ma ono po prostu wartość, kiedyś złoto miało odniesienie do monety będącej w obrocie.
Nie bez powodu forma ta znalazła się w centralnym miejscu budynku w bezpośrednim kontakcie z pierzeją- ulicą- chodnikiem.
Forma ma za zadanie tworzyć nowy wizerunek - marketing dla banku. Pomieszczenie zwieńczone złotymi kopułami może zostać wykorzystane na wiele sposobów. Można wprowadzić tam element marketingowy- samochód – nagroda dla wylosowanej osoby prowadzącej lokatę, może też służyć za pomieszczenie pierwszego kontaktu dla osób pragnących zaciągnąć kredyt a także za wejście główne do budynku.
Drugim elementem równym istotnym jest nadwieszona bryła zapraszająca do skorzystania z pasażu. Wykorzystałem maksymalnie możliwość zabudowy, ze względu na szczególnie cenne miejsce jakim jest pierzeja ul. M.B. Bolesnej. Element Pasażu został zrównoważony formalnie i estetycznie z budynkiem banku oraz pierzeją, przez co została wprowadzona dodatkową jakość.